Masaż

Masaż, czyli metoda na odpoczynek

Masaż - Damci.plDla licznego grona osób zabieg masażu to nie tylko zabieg w momencie leczenia kontuzji. Masaż pomaga zregenerować organizm oraz dobrze oddziałuje na stan ducha. W chwili kiedy rutyna oraz pośpiech zabiera czas na odpoczynek – warto spróbować masażu w profesjonalnym gabinecie masażu. Może okazać się to idealną metodą na problem z wyczerpaniem psychofizycznym.

Co jest istotne podczas masażu?

Masaż nie jest prosty do zrealizowania i zbyt silne ugniatanie skóry sprawia ból, a oprócz tego istnieje ryzyko pojawienia się siniaków. Odpowiednio przeprowadzony masaż przyprawia o ogrom korzyści, mięśnie stają się przyjemnie odprężone, a organizm dostaje zastrzyk energii i jeszcze towarzyszy temu poczucie błogości i odprężenia. Zatem każdy specjalista podporządkowuje się do określonych zasad. Kwestią nadrzędną jest, aby dokładnie dopasować siłę, rytm i tempo, aby masaż sprawiał jak najwięcej przyjemności, a przy tym był skuteczny. Bardzo ważne jest, aby przeprowadzać masaż obierając taki kierunek, który jest odpowiedni w stosunku do tego w którym kierunku przebiegają mięśnie, jak również naczynia krwionośne i limfatyczne.

Jak masaż wpływa na organizm?

Warto rozpocząć od tego, że w trakcie masażu zwiększa się sprężystość oraz elastyczność skóry. Masaż doprowadza substancje lecznicze, odżywcze oraz pielęgnacyjne. Odbywając zabieg usuwamy obumarłe komórki naskórka. Skóra otwiera pory, a w ten sposób wspomaga regenerację uszkodzonych komórek naskórka. Polepsza się krążenie krwi, a organizm doprowadza szybciej substancje odżywcze, jak również przyśpiesza się wydalanie produktów przemiany materii. Wiele można dołożyć jeszcze o tym jak dobroczynnie masaż oddziałuje na nasz organizm, ale najłatwiej zainteresować się skutkami masażu na który jesteśmy gotowi poświęcić czas.