Zdrowie i Uroda

Kosmetyki stworzone z naturalnych składników

Kosmetyki stworzone z naturalnych składników - DamciZ czego tak właściwie najczęściej produkowane są kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub produkty pochodzenia pszczelego. Może czasem się zdarzyć, że pojawią się w składzie jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego jak mleko czy też lanolina. Czy lepiej zastąpić standardowe kosmetyki na takie, które są z naturalnych składników? Tradycyjne kosmetyki mogą być za bardzo nieprzyjemne w korzystaniu. Kosmetyki naturalne są hipoalergiczne i dedykowane są dla każdego typu skóry. Artykuły kosmetyczne pochodzenia naturalnego są idealne dla osób, które mają problemy z problemami dermatologicznymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas wyboru warto skoncentrować się na składzie, ponieważ można być uczulonym na niektóre składniki. Składniki naturalne muszą pochodzić ze specjalnych upraw – troszcząc się, aby pochodziły z niezanieczyszczonego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy olejków eterycznych może powodować podrażnienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać parabenów, olei mineralnych, PEGi, SLES, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, sztucznych barwników i silikonów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku jest bardzo dużo firm, które mają w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Niestety intencją producentów jest tylko przyciągnąć klientów na hasło reklamowe. Pamiętać należy, że żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie da nam gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami. Konsument powinien zachować ostrożność i odnaleźć coś przekonywującego. Spis składników na etykiecie informacyjnej powinien wykazywać nazwę i ilość składników od tego, którego jest najwięcej. W zasadzie im mniej składników, tym jest korzystniej. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał maksymalnie 5% substancji syntetycznych.